Nissan X-Trail e-POWER 2024 Gebruikershandleiding

2.6.1. Hoogspanningsonderdelen

image
  • Het e-POWER-systeem gebruikt hoogspanning van tot ongeveer 420 volt. Houd u aan de waarschuwingen op de waarschuwingsstickers op de hoogspanningsonderdelen.

  • Raak nooit de hoogspanningskabelbomen, de stekkers, of andere hoogspanningsonderdelen aan (elektrische motor voor rijden en lithium-ion (Li-ion) accu, etc.). Het aanraken, uit elkaar halen, verwijderen of vervangen van dergelijke onderdelen en kabels kan leiden tot ernstige brandwonden of elektrische schok, hetgeen ernstig letsel of de dood tot gevolg kan hebben.

image

Het e-POWER-systeem bestaat uit de volgende hoogspanningsonderdelen.

1. Aircocompressor

Deze compressor is bedoeld voor de airconditioning in de passagiersruimte.

2. DC/DC-omvormer

Deze omvormer heeft als doel de lithium-ion accuspanning om te zetten in 12-volt accuspanning.

3. Hoogspanningskabels (oranje)

Deze kabelbomen staan onder hoogspanning en zijn oranje van kleur. Zorg dat u de kabelbomen niet aanraakt of verwijder de stekker aan het uiteinde van de kabel.

4. Inverter, Elektrische motor voor rijden en Stroomgenerator

a. Inverter (2WD)/Voorste inverter (4WD)

Dit apparaat controleert verschillende functies die gerelateerd zijn aan het e-POWER-systeem. Wees voorzichtig omdat het heet kan zijn na het rijden.

b. Stroomgenerator

Deze generator is voor het opwekken van elektrische stroom. Wees voorzichtig omdat het heet kan zijn na het rijden.

c. Elektromotor voor aandrijving (2WD)/Voorste elektromotor voor aandrijving (4WD)

Deze motor is voor het rijden van de auto. Wees voorzichtig omdat het heet kan zijn na het rijden.

5. Servicestekker

Deze plug wordt gebruikt voor het afsnijden van de hoogspanning als er onderhoud wordt uitgevoerd. Raak deze stekker nooit aan.

6. Lithium-ion (Li-ion) accu

Deze accu wordt opgeladen met stroom gegenereerd door de stroomgenerator en/of de regeneratieve stroom van de elektrische motor (rijden). De lithium-ion accu levert ook stroom aan de elektrische motor voor rijden tijdens het rijden.

7. Hoogspanningsverdeelkast

Deze kast is bedoeld om elektrische energie te verdelen over hoogspanningsonderdelen.

8. Achterste inverter en achterste elektromotor voor aandrijving (4WD)

a. Achterste inverter

Dit apparaat controleert verschillende functies die gerelateerd zijn aan het e-POWER-systeem. Wees voorzichtig omdat het heet kan zijn na het rijden.

b. Achterste elektromotor voor aandrijving

Deze motor is voor het rijden van de auto. Wees voorzichtig omdat het heet kan zijn na het rijden.

Hoofdonderwerp: