Nissan LEAF 2023 Gebruikershandleiding
10.3.2.7. Band repareren

Let op het volgende wanneer u het bandreparatiemiddel gebruikt.
Inslikken van het mengsel is gevaarlijk. Drink direct zo veel mogelijk water en wend u tot een arts.
Goed afspoelen met ruim water als het mengsel in contact komt met de huid of de ogen. Als irritatie voortduurt, de hulp van een arts inroepen.
Houd het reparatiemengsel buiten bereik van kinderen.

Verwijder de snelheidsbeperkingssticker uit de aircompressor en plaats deze op een plek die goed zichtbaar is voor de bestuurder tijdens het rijden.

Plak de snelheidsbeperkingssticker niet op het stuurwielkussen, de snelheidsmeter of in de buurt van waarschuwingslampjes.

Haal de slang (1) en de stekker (2) uit de luchtcompressor. Verwijder de dop van de fleshouder van de luchtcompressor.

Verwijder de dop van de fles met bandenafdichtvloeistof, en schroef de fles rechtsom op de fleshouder van de aircompressor.

Laat de verzegeling van de fles intact. Zodra u de fles op de houder schroeft zal de verzegeling van de fles doorgeprikt worden.

Verwijder de dop van het ventiel van de lekke band.
Verwijder de beschermdop (A) van de slang en schroef de slang stevig op het bandventiel. Zorg dat de overdrukklep (B) goed vastzit. Zorg dat de luchtcompressorschakelaar in de UIT-stand (O) staat en steek de stekker vervolgens in het aansluitcontact in de auto.

Zet de startknop in de ACC-stand. Zet de luchtcompressorschakelaar vervolgens op AAN (−) en blaas de band op tot de spanning die wordt aangegeven op de bandensticker op de middenstijl aan de bestuurderszijde, en als dat niet lukt, dan in ieder geval tot 180 kPa (26 psi). Zet de luchtcompressor kort uit om de spanning te controleren met de bandenspanningsmeter.
Als de band te veel wordt opgeblazen, kunt u de spanning verlagen door lucht uit de band te laten lopen via het ventiel.

Gebruik de compressor niet langer dan 10 minuten. Anders kan de 12 volt accu leeg raken.

De drukmeter van de compressor toont wellicht een druk van 600 kPa (87 psi) gedurende ongeveer 30 seconden tijdens het opblazen van de band. Deze drukmeter toont de druk in de afdichtvloeistoffles. Zodra het afdichtvloeistof in de band gespoten is, zal de drukmeter een lagere druk aanwijzen en de eigenlijke bandenspanning aanwijzen.

Voorkom ernstig lichamelijk letsel wanneer u de reparatieset voor lekke banden gebruikt:
Maak de compressorslang goed vast aan het ventiel van de band. Als u dit niet doet kan er afdichtmiddel de lucht in spuiten en in uw ogen of op uw huid terechtkomen.
Sta niet vlak naast de beschadigde band terwijl deze wordt opgepompt, omdat de kans bestaat dat deze barst. Als u barsten of bobbels opmerkt, moet u de compressor direct uitzetten.
Als de bandenspanning niet oploopt tot 180 kPa (26 psi) binnen 10 minuten, dan kan de band ernstig beschadigd zijn en kan niet gerepareerd worden met deze reparatieset. Neem contact op met een goed geïnformeerde LEAF-reparateur, zoals een erkende NISSAN EV-dealer.
Zet de luchtcompressor uit zodra de spanning van de band op de gespecificeerde waarde is aanbeland. Als de band niet tot deze waarde opgeblazen kan worden, kunt u de luchtcompressor uitschakelen zodra een minimum van 180 kPa (26 psi) bereikt is. Haal de stekker uit het stopcontact en trek de slang snel van het bandventiel. Draai het dopje weer op het ventiel. Berg de reparatieset voor lekke banden goed op in de bagageruimte.

Voorkom ernstig lichamelijk letsel wanneer u de reparatieset voor lekke banden opbergt:
Laat de fles met afdichtvloeistof op de compressor geschroefd zitten. Als u dit niet doet kan er afdichtmiddel de lucht in spuiten en in uw ogen of op uw huid terechtkomen.
Rijd direct binnen 1 minuut na het uitvoeren van stap 7 met de auto gedurende 10 minuten of 10 km (6 mijl) met een snelheid van maximaal 80 km/h (50 MPH).
Zorg er na het rijden voor dat de luchtcompressorschakelaar in de UIT-stand staat, en schroef de slang dan op het ventiel van de band. Controleer de bandenspanning met de bandenspanningsmeter. De tijdelijke reparatie is voltooid als de bandenspanning niet is gedaald.
Zorg dat de bandenspanning de waarde heeft die wordt aangegeven op de bandenspanningsticker voordat u gaat rijden.
Herhaal stappen 5 t/m 9 als de spanning daalt. Als de bandenspanning weer daalt of onder 130 kPa (19 psi) blijft, dan kan de band niet gerepareerd worden met deze reparatieset. Neem contact op met een goed geïnformeerde LEAF-reparateur, zoals een erkende NISSAN EV-dealer.
De fles met afdichtvloeistof en de slang kunnen niet opnieuw gebruikt worden om een andere lekke band te repareren. Neem contact op met een goed geïnformeerde LEAF-reparateur, zoals een erkende NISSAN EV-dealer, voor het aanschaffen van vervangingen.